Olsztyńska Szkółka Triathlonu
Kontakt
Olsztyńska Szkółka Triathlonu
Tomasz Domżalski
Logo

O nas

Olsztyńska Szkółka Triathlonu

Olsztyńska Szkółka Triathlonu wraz z sekcją kolarską oraz short track wchodzi w skład Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego. OST to początek tworzenia sekcji triathlonowej dla dzieci i młodzieży. Chcemy zachęcać młodzież do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu na treningach oraz zawodach sportowych.

Aktualny nabór prowadzimy dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Triathlon? Brzmi strasznie ciężko! Ale nie ma się czego obawiać! Treningi to tak naprawdę zajęcia ogólnorozwojowe, doskonalenie pływania, oswajanie z jazdą na rowerze oraz świetna zabawa!

Według nas najważniejszy w treningu jest odpowiedni plan długoterminowy i kompleksowe podejście do rozwoju zawodnika. W każdym warto obudzić ducha sportowej rywalizacji. Sport to nie tylko ciężki trening, zwycięstwa i porażki ale niezwykła lekcja pracy zespołowej. Triathlon poprzez swoją złożoność jest sportem wyjątkowym, podnosi na wysoki poziom przede wszystkim wytrzymałość, siłę i szybkość, ale również kształtuje silny charakter i dodaje wiary w siebie, może stać się życiową pasją i przygodą.

Serdecznie zapraszamy!

Wydra z rowerem

Trenerzy

 • Magdalena Mielnik

  koordynator Olsztyńskiej Szkółki Triathlonu, instruktor triathlonu

  Założycielka Szkółki. Urodzona 15 maja 1991 roku, olsztyńska triathlonistka. Szkółka była jej marzeniem i planem na sportową emeryturę, bardzo chciała pomagać dzieciom i młodzieży na sportowej drodze. Zmarła tragicznie, jej dzieło żyje i rozwija się każdego dnia.

  Instruktor triathlonu
 • Tomasz Domżalski

  koordynator Olsztyńskiej Szkółki Triathlonu, instruktor triathlonu

  Sportem zajmuje się niemal przez całe życie, najpierw jako zawodnik Gwardii Olsztyn, później amatorsko uprawiając biegi długie. Prace trenerską zaczynał w warszawskim Klubie De-Ski jako trener przygotowania ogólnorozwojowego. Od 2009 trener ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubie, oraz lokalnych projektów takich jak Olsztyn Aktywnie, Biskupiec Biega. Animator sportu, organizator imprez biegowych Gasiorowo33 i ekoSTART. Swoje doświadczenie trenerskie zbudował na pracy z trenerem Zbigniewem Ludwichowskim oraz Grzegorzem Gajdusem, oraz pracy ze sportowcami amatorami.

  Instruktor lekkiej atletyki
 • Joanna Zachoszcz

  instruktor pływania, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016

  Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentantka Polski na IO w open water na dystansie 10km. Z pływaniem związana od 6 roku życia. Ruch kocha od zawsze i dlatego chce dzielić się nim na codzień. Twierdzi, że sport to najlepsza inwestycja w siebie, dlatego pragnie inspirować dzieci i pokazywać, że warto trenować.

  Instruktor pływania

Sekcja kolarska WMKS - trenerzy kolarstwa

Sekcja kolarstwa
Zdzisław Trojga

Ponad 40 lat pracy jako trener w kolarstwie. Trener kadry narodowej orlików przez 5 lat. Absolwent AWF w Warszawie kierunek kolarstwo. Wychował 11 mistrzów polski, 1 mistrza europy, 2 olimpijczyków (Bartosz Saczuk, Natalia Rutkowska). Pierwszy trener Marka Rutkiewicza. Kolarstwo to całe jego życie.

Jacek Trojga

Instruktor kolarstwa. Wychowanek WMKS Olsztyn, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów na torze w wyścigu Madison. Swoim doświadczeniem nabytym w peletonie dzieli się z młodymi adeptami kolarstwa w naszym klubie.

Tomasz Siemaszko

Instruktor kolarstwa. Zawodnik Zjednoczenia Olsztyn, wychowanek Zdzisława Trojgi.

Olsztyńska Szkółka Triathlonu