Olsztyńska Szkółka Triathlonu
Kontakt
Olsztyńska Szkółka Triathlonu
Logo

O nas

Olsztyńska Szkółka Triathlonu

Olsztyńska Szkółka Triathlonu wraz z sekcją kolarską oraz short track wchodzi w skład Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego. OST to początek tworzenia sekcji triathlonowej dla dzieci i młodzieży. Chcemy zachęcać młodzież do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu na treningach oraz zawodach sportowych.

Aktualny nabór prowadzimy dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Triathlon? Brzmi strasznie ciężko! Ale nie ma się czego obawiać! Treningi to tak naprawdę zajęcia ogólnorozwojowe, doskonalenie pływania, oswajanie z jazdą na rowerze oraz świetna zabawa!

Według nas najważniejszy w treningu jest odpowiedni plan długoterminowy i kompleksowe podejście do rozwoju zawodnika. W każdym warto obudzić ducha sportowej rywalizacji. Sport to nie tylko ciężki trening, zwycięstwa i porażki ale niezwykła lekcja pracy zespołowej. Triathlon poprzez swoją złożoność jest sportem wyjątkowym, podnosi na wysoki poziom przede wszystkim wytrzymałość, siłę i szybkość, ale również kształtuje silny charakter i dodaje wiary w siebie, może stać się życiową pasją i przygodą.

Serdecznie zapraszamy!

Wydra z rowerem

Trenerzy

 • Magdalena Mielnik

  koordynator Olsztyńskiej Szkółki Triathlonu, instruktor triathlonu

  Jedna z najlepszych triathlonistek w kraju. Mistrzyni Europy w Aquathlonie. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w triathlonie. Aktualna zawodniczka Kadry Narodowej. Olsztyńska Szkółka Triathlonu to projekt, w którym chce dzielić się swoim triathlonowym doświadczeniem. Stworzyć coś, czego jeszcze w naszym kraju nie było. Działać długoterminowo, odważnie, inspirująco dla innych oraz innowacyjnie. Chcę stworzyć grupę olsztyńskich triathlonistów zawodników, którzy będą dla siebie przyjaciółmi, wsparciem oraz sportową rodziną. Jednocześnie pragnie pokazać, że triathlon to sport nie tylko dla dorosłych amatorów, ale przede wszystkim dzieci i młodzieży, bo kiedyś sama zaczynała jako dziecko!

  Instruktor triathlonu
 • Tomasz Domżalski

  koordynator Olsztyńskiej Szkółki Triathlonu, instruktor triathlonu

  Sportem zajmuje się niemal przez całe życie, najpierw jako zawodnik Gwardii Olsztyn, później amatorsko uprawiając biegi długie. Prace trenerską zaczynał w warszawskim Klubie De-Ski jako trener przygotowania ogólnorozwojowego. Od 2009 trener ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubie, oraz lokalnych projektów takich jak Olsztyn Aktywnie, Biskupiec Biega. Animator sportu, organizator imprez biegowych Gasiorowo33 i ekoSTART. Swoje doświadczenie trenerskie zbudował na pracy z trenerem Zbigniewem Ludwichowskim oraz Grzegorzem Gajdusem, oraz pracy ze sportowcami amatorami.

  Instruktor lekkiej atletyki
 • Joanna Zachoszcz

  instruktor pływania, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016

  Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentantka Polski na IO w open water na dystansie 10km. Z pływaniem związana od 6 roku życia. Ruch kocha od zawsze i dlatego chce dzielić się nim na codzień. Twierdzi, że sport to najlepsza inwestycja w siebie, dlatego pragnie inspirować dzieci i pokazywać, że warto trenować.

  Instruktor pływania

Sekcja kolarska WMKS - trenerzy kolarstwa

Sekcja kolarstwa
Zdzisław Trojga

Ponad 40 lat pracy jako trener w kolarstwie. Trener kadry narodowej orlików przez 5 lat. Absolwent AWF w Warszawie kierunek kolarstwo. Wychował 11 mistrzów polski, 1 mistrza europy, 2 olimpijczyków (Bartosz Saczuk, Natalia Rutkowska). Pierwszy trener Marka Rutkiewicza. Kolarstwo to całe jego życie.

Jacek Trojga

Instruktor kolarstwa. Wychowanek WMKS Olsztyn, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów na torze w wyścigu Madison. Swoim doświadczeniem nabytym w peletonie dzieli się z młodymi adeptami kolarstwa w naszym klubie.

Tomasz Siemaszko

Instruktor kolarstwa. Zawodnik Zjednoczenia Olsztyn, wychowanek Zdzisława Trojgi.

Olsztyńska Szkółka Triathlonu